::Hymn

::Wyniki

::Napisz!

1892 – Powstanie Liverpool Football Club
Historia Liverpool Football Club rozpoczyna się od naszych największych rywali i sąsiadów, Evertonu. Spór, który powstał z Evertonem zapoczątkował narodziny Liverpoolu.

1901 – Nasz pierwszy tytuł
W połowie lutego w sezonie 1900-01, Liverpool przegrał osiem spotkań i stracił 31 punktów, zapominając o tytule mistrzowskim. Dwanaście spotkań później, po 9 zwycięstwach i trzech remisach, tytuł był nasz.

1950 – Pierwszy występ na Wembley
Arsenal stał się prawdziwym rywalem, kiedy Liverpool wystąpił po raz pierwszy na Wembley. To powinna być doniosła chwila w historii klubu, jednak przegrana 2-0 wydłużyła oczekiwania na Puchar Anglii.

1959 – Shankly wyznaczony menedżerem
1 grudnia 1959 to data, która na zawsze zostanie wyryta w kronikach historii Anfield. To był dzień, w którym Liverpool Football Club ogłosił, że kierownik Huddersfield Town Bill Shankly będzie nowym menedżerem obejmując tron po Philu Taylorze.

1965 – Zwycięstwo w Pucharze Anglii po raz pierwszy
Przed zbliżającym się rokiem wokół Anfield panował cichy optymizm, że Liverpool może osiągnąć sukces w upragnionych rozgrywkach. Pomimo tego, byliśmy na pierwszym miejscu w lidze, a pod wodzą Shankly'a wszystko wydawało się możliwe.

1977 – Mistrzowie Europy
Jeśli dzień tryumfu w Pucharze Anglii w 1965 jest największym dniem w historii Liverpool Football Club, wówczas nie ma wątpliwości, że zwycięstwo pierwszego Pucharu Europy w 1977 było największą nocą.

1985 – Katastrofa Heysel
Nikt nigdy nie zapomni tragicznego wydarzenia na stadionie Heysel w Brukseli 29 maja 1985. Liverpool grał z Juventusem w finale Pucharu Europy i dzień, który powinien być jednym z największych w historii klubu zostanie zapamiętany marnie.

1986 – Podwójne zwycięstwo
Liverpool Football Club sezon 1985/86 rozpoczął pod olbrzymią chmurą. Wydarzenia Heysel cztery miesiące wcześnie odzwierciedliły na Anfield hańbę, ale ta szara chmura miała wspaniałą srebrną zawartość.

1989 – Hillsborough
15 kwietnia 1989, ponad 25 tysięcy fanów Liverpool pojechało do Hillsborough, by obejrzeć półfinałowy mecz Pucharu Anglii z Nottingham Forest. 96 nigdy nie wróciło.

2001 – Potrójna korona
Cztery dni po dramatycznym wyrwaniu Pucharu Anglii z rąk Arsenalu w Cardif i odniesionym zwycięstwie w Worthington Cup, Liverpool w pierwszorzędny sposób wygrał niespotykaną potrójną koronę.

2005 – Zwycięzcy Ligi Mistrzów 2005
Najbardziej niewiarygodna noc w wybitnej historii klubu, kiedy Liverpool odebrał swoją koronę jako Królowie Europy, po cudownym przezwyciężeniu niekorzystnego wyniku 3-0 do przerwy i pokonaniu AC Milan na Stadionie Ataturk w Istambule.

2006 – Zwycięzcy Pucharu Anglii 2006
Finał Pucharu Anglii w 2006 roku zostanie zapamiętany na Anfield jako finał Gerrarda. Kapitan uratował Liverpool strzałem w ostatniej minucie wyrównując rezultat i doprowadzając do dogrywki.